Rolety

Klasyszne oraz nowoczesne z kolekcji Dzień i Noc


Obrazek

Rolety to nie tylko praktyczny element okna ale też dekoracyjny, dlatego warto zadbać o ich prawidłowy wybór. Rolety najczęściej wykonywane są z tkaniny poliestrowej, która jest wytrzymała i w perspektywie lat powinna zachować walory estetyczne pomimo wystawienia jej działania na promienie słoneczne. Przy wyborze rolety warto rozważyć czy zależy nam na maksymalnym zaciemnieniu pomieszczenia, w takim wypadku najlepiej wybrać roletę o ciemniejszym kolorze i materiale zaciemniającym, w innym przypadku gdy nie chcemy całkowicie blokować promieni słonecznych możemy wybrać rolety o tkaninie transparentnej i jaśniejszym kolorze. Najpowszechniejsze są rolety jednobarwne, choć producenci oferują też dekoracyjne rolety z rozmaitymi wzorami. Obecnie co raz częściej kupujący wybierają rolety z serii „dzień i noc”. Jeżeli chodzi o dobór rolet warto wybierać kolory neutralne które będą spójne z kolorem pomieszczenia lub jego elementami. Warto pamiętać, że rolety są widocznym z zewnątrz budynku więc powinny też współgrać z wyglądem elewacji budynku. Nasz sklep współpracujemy z licznymi renomowani firmami produkującymi rolety, dlatego w naszym sklepie udostępniamy katalogi, gdzie opisane jest całe spektrum dostępnych wariantów, rozmiarów i koloru rolet.

Jak wykonać pomiar?

Wykonanie odpowiedniego pomiaru jest ważne ponieważ błędne wykonanie pomiaru może uniemożliwić prawidłowy montaż lub działanie zakupionych produktów. Krótki poradnik na temat wykonywania pomiarów przed zakupem firan, rolet, karniszy lub innych produktów z naszej oferty.

Dowiedz się więcej

Rolety materiałowe wolno wiszące – ekonomiczny wybór

Najpowszechniejsze rozwiązanie w zakresie rolet montowane na ścianie nad oknem lub przy suficie. Rolety wolno wiszące klasyczne są obecnie najtańszym rozwiązaniem umożliwiających zastosowanie osłon w postaci rolet. Rolety są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, obecnie popularne są odcenie bieli, beżu i brązu. Rolety tego typu poza kolorem różnią się szerokością i długością, w naszym sklepie oferujemy szeroki wybór rolet dostępnych od ręki, istnieje także możliwość zamówienia.

Rolety materiałowe w kasetkach – estetyczne rozwiązanie

Bardzo podobne rolety do wolno wiszących jednak cała roleta jest dyskretnie ukrywana w kasetce, dzięki temu po jaj zwinięciu roleta jest praktycznie nie widoczna. Rolety w kasetkach są dostępne w różnorodnych wariantach i są wykonywane na indywidualne zamówienie.

Minirolety – dyskretne i praktyczne

Minirolety są montowane bezpośrednio na oknie i przysłaniają wyłącznie światło okna innymi słowy szybę. Pozostałe elementy okna jak rama, ościeżnice i słupki pozostają widoczne. Mimirolety są dostępne na zaczepach klasycznych ale też w kasetkach, stosuje się prze nich dodatkowe prowadnice żyłkowe lub maskownice. W przypadku minirolet z mocowaniem klasycznym i prowadnicami żyłkowi montaż jest nieinwazyjny za pomocą zaciskowych uchwytów podklejanych taśmą dwustronną. Z kolei przy miniroletach kasetkowych niezbędne jest ich trwałe przymocowanie za pomocą niewielkich wkrętów, dzięki czemu są solidne ale także bardzo dyskretne. Największą zaletą minirolet jest to, że przy zastosowaniu firan i zasłon rolety są praktycznie niewidoczne, szczególnie przy roletach kasetkowych, a po ich zasłonięciu możemy swobodnie otwierać i zamykać okna. Minirolety dostępne są też z tkaniną dzień i noc.

Rolety dzień i noc – modne i eleganckie

Dzień i noc to typ materiału stosowany w roletach klasycznych i kasetkowych ale również w miniroletach. Rolety dzień i noc w ciągu dnia służą jako dekoracja częściowo przepuszczająca światło, dlatego nie wymagają całkowitego zwijania. Z kolei wieczorem i w nocy pozwalają całkowicie zasłonić okno, po ich delikatnym przestawieniu. Jest to możliwe dzięki naprzemiennemu zastosowania pasów tkaniny transparentnej i całkowicie zaciemniającej. Przykładową roletę z serii dzień i noc wraz z mechanizmem można obejrzeć w naszym sklepie.

Rolety dachowe – na okna połaciowe (dachowe)

Rolety specjalne przystosowane do okien dachowych montowane w ramie okiennej, bardzo często wykorzystywane w pomieszczeniach na poddaszach, które są szczególnie narażone na nadmierne naświetlenie. Rolety dachowe posiadają specjalne systemy umożliwiające ich zwijanie i rozwijanie w naturalnej pozycji okna. Wykonywane na indywidualne zamówienie i dostępne w naszym sklepie.

Plisy okienne – nieprzeciętny wygląd

Plisy to zbliżona do rolet forma osłony okien, w której materiał jest zwijany i rozwijany w formie harmonijki, czemu zapewniają nietuzinkowy charakter. Plisy są dostępne do okien tradycyjnych ale również do okien dachowych. W naszym sklepie istnieje możliwość indywidualnego zamówienia różnorodnych plisów.

Pomiary i montaż

W sklepie naszej firmy dostępny jest szeroki asortyment rolet różnego rodzaju i wymiarów oraz wszelkie dodatkowe akcesoria i części zamienne. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą o sposobie montażu i w zakresie doboru najlepszego rozwiązania. W przypadku zakupów w naszym sklepie istnieje możliwość wykonania przez naszych pracowników pomiarów i montażu, usługi te są dodatkowo płatne.

W naszym sklepie znajdziesz również:


Nasz sklep odwiedzają klienci z miast takich jak:


Rzeszów Przemyśl Tarnobrzeg Krosno Stalowa Wola Sanok Ropczyce Przeworsk Nisko Mielec Łańcut Lubaczów Leżajsk Lesko Kolbuszowa Jasło Jarosław Dębica Brzozów Ustrzyki Dolne Biłgoraj a także pozostali mieszkańcy z powiatów: bieszczadzki brzozowski dębicki jarosławski jasielski kolbuszowski krośnieński leski leżajski lubaczowski łańcucki mielecki niżański przemyski przeworski ropczycko-sędziszowski rzeszowski sanocki stalowowolski sztrzyżowski tarnobrzeski