Karnisze Rurki, uchwyty, żabki i końcówki do karniszy

Karnisze


Karnisz jest to drążek lub listwa, zwykle zawieszona nad oknem, służąca do zawieszania firanek lub zasłon. Najpopularniejszymi obecnie są karnisze metalowe i drewniane oraz szyny sufitowe PCV. Przy wyborze karnisza warto wybrać sprawdzonych producentów, ponieważ jest to element który musi wyróżniać się silnym mocowaniem oraz wytrzymałością na obciążenie. Produkty sprawdzonych producentów gwarantują też odpowiednią jakość lakieru i jego odporność na ścieranie się podczas przesuwania zasłon lub firanek. W naszym ofercie znajdują się produkty najwyższej jakości, wyłącznie od sprawdzonych producentów najczęściej polskich firm o międzynarodowej marce i uznaniu. Karnisze są pojedyńcze i podwójne - pojedyńcze w przypadku zawieszenia tylko firanki, karnisze podwójne w przypadku zawieszania firany i zasłony.

Jak wykonać pomiar?

Wykonanie odpowiedniego pomiaru jest ważne ponieważ błędne wykonanie pomiaru może uniemożliwić prawidłowy montaż lub działanie zakupionych produktów. Krótki poradnik na temat wykonywania pomiarów przed zakupem firan, rolet, karniszy lub innych produktów z naszej oferty.

Dowiedz się więcej

Karnisze metalowe – eleganckie i nowoczesne

Karnisze metalowe o różnych długościach od 1,20 m do 2,40 m, w przypadku mniejszych powierzchni można dokonać skrócenia, a w przypadku większych należy zastosować specjalistyczne łączenia w miejscu wspornika – dostępne w naszym sklepie. Karnisze metalowe są lakierowane najczęściej w kolorze stare złoto lub srebrna satyna, występują karnisze gładkie oraz ryflowane o dwóch średnicach fi 16, 19, 25 i 30 mm. W naszym sklepie posiadamy duży wybór karniszy metalowych, w przypadku dużej ilości istnieje możliwość ich zamówienia. Oferujemy również liczne akcesoria do karniszy metalowych, w tym: zakończenia dekoracyjne karniszy, wsporniki, łączniki, żabki. Wśród karniszy metalowych do wyboru są karnisze zwykłe (rurkowe) oraz szynowe, w których żabki poruszają się wewnątrz karnisza.

Karnisze drewniane – tradycyjne i naturalne

Do wnętrz charakteryzujących się wystrojem tradycyjnym często wykorzystywane są karnisze drewniane. Karnisze drewniane są oferowane w komplecie – ze wspornikami, zakończeniami i żabkami, w naszej ofercie dostępne w kolorach dębu, olchy, wenge i mahoń.

Listwy sufitowe PCV – alternatywa dla karniszy

Alternatywą dla karniszy są listwy sufitowe PCV montowane bezpośredni na suficie z opcjonalną listwą maskującą. Listwy sufitowe PCV umożliwiają montaż zasłon i firanek, na żabkach które poruszają się po prowadnicy listwy.

Karnisze gięte – do wyjątkowych wnętrz

W przypadku okien łukowych najczęściej wykorzystuje się karnisze gięte, które gwarantują podkreślenie niezwykle wyjątkowych wnętrz. Karnisze gięte z uwagi na ich indywidualny charakter są dostępne wyłącznie pod zamówienie.

Pomiary i montaż

W sklepie naszej firmy dostępny jest szeroki asortyment karniszy i akcesoriów. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą o sposobie montażu i w zakresie doboru rozwiązań. W przypadku zakupów w naszym sklepie istnieje możliwość wykonania przez naszych pracowników pomiarów i montażu, usługi te są dodatkowo płatne. Przy zakupie karnisza zachęcamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty firan i zasłon.

Rzeszów Przemyśl Tarnobrzeg Krosno Stalowa Wola Sanok Ropczyce Przeworsk Nisko Mielec Łańcut Lubaczów Leżajsk Lesko Kolbuszowa Jasło Jarosław Dębica Brzozów Ustrzyki Dolne Biłgoraj a także pozostali mieszkańcy z powiatów: bieszczadzki brzozowski dębicki jarosławski jasielski kolbuszowski krośnieński leski leżajski lubaczowski łańcucki mielecki niżański przemyski przeworski ropczycko-sędziszowski rzeszowski sanocki stalowowolski sztrzyżowski tarnobrzeski